Hizmetlerimiz

• Satış Öncesi ve sonrası hizmetlerimizle tam müşteri memnuniyetini sağlamayı hedefliyoruz.

• Kazançlı Yatırımları ve ihtiyaçlarınıza göre yatırım çözümlerini sizlere sunuyoruz.

• Sizler için kaliteli bina, konut ve ofisler yapıyoruz.

• Beraber yatırım yapma fırsatlarını sizlere sunuyoruz.

• Bizim aracılığımızla yaptığınız yatırımlarda talep eden müşterimize işletme desteği sunuyoruz.

• Şeffaf ve güvenilir yatırım süreçlerini yönetiyoruz.

• Geniş portföyümüzle tercihlerinizi karşılıyoruz.

• En iyi projelere en iyi fiyatları veriyoruz.

• Yatırım yaparak veya Gayrimenkul edinimiyle Türk Vatandaşlığı ve Pasaportu alma sürecinde yanınızdayız.

• Yurtdışı yatırımcılarımıza karşılama ve yer gösterme hizmeti veriyoruz.

• Yurtdışı yatırımcılarımızın kalacak yer ve ulaşımları için gerekli rezervasyonları yapıyoruz.

• Yapacağınız yatırımın her sürecinde yanınızdayız.

T.C. Vatandaşı Olma Rehberi

250.000 $

Türk Vatandaşlığı için Gerekli Yatırım Bedeli Nedir?

3

Kaç Ayda vatandaş olurum?

100

Kaç ülkeye vizesiz seyahat hakkı var?

Evet

Çocuklarım ve eşim vatandaş olabiliyor mu?

Vatandaşlık S.S.S

 1. En az 250.000 Amerikan Doları veya karşılığı döviz ya da karşılığı Türk Lirası tutarında taşınmazı satın alıp tapu kayıtlarına üç yıl satılmaması şerhi koydurmak
 2. En az 500.000 Amerikan Doları veya karşılığı döviz ya da karşılığı Türk Lirası tutarında sabit sermaye yatırımı gerçekleştirmek
 
 1. Hem Türk Vatandaşlığını hem de pasaportunu 3 ay gibi kısa bir sürede edinebilirsiniz. Sürdürülebilir kazanç sağlayan bir yatırıma sahip olmakla birlikte dünyadaki en güçlü pasaportlarından birine sahip olabilirsiniz. 10 yıl pasaportunuzu yenilemeye ihtiyaç duymazsınız.
 2. İkinci veya üçüncü vatandaşlığınızdan veya servetin ifşa edilmesinden vazgeçmeniz istenmeyecektir. Türkiye’de her istediğinizde kalabilirsiniz.
 3. Bir yılda tüm mevsimleri yaşar, hem deniz tatili hem de kış tatili yapabileceğiniz yerlere gidebilirsiniz.
 4. Kişisel pasaportla en az 100 ülkeye, iş pasaportuyla en az 155 ülkeye vizesiz seyahat etme hakkı kazanabilirsiniz.
 5. Sizin ve aileniz için ücretsiz tıbbi tedavi ve nitelikli eğitim alma hakkı kazanabilirsiniz.
 6. Emeklilik sisteminden yararlanabilirsiniz.
 7. Mevcut durumda gümrük birliği avantajlarından yararlanmakla birlikte Avrupa Birliğine giriş süreci tamamlandıktan sonra tüm AB ülkelerine serbest dolaşım ve serbest ticaret hakkı kazanabilirsiniz.

Herhangi bir sınırlama olamayıp diğer taraftan gayrimenkul edinimi ile Türk Vatandaşlığına müracaatta 6302 sayılı Kanun ile değişik 35. maddesi uyarınca Türkiye 183 ülkenin vatandaşlarına karşılıklılık şartı aranmaksızın taşınmaz alma imkânı sağlamıştır. Ancak, 1062 sayılı Mukabele-i Bilmisil Kanunu uyarınca Türkiye’de bulunan taşınmaz mallarına hazinece el konulduğundan Suriye vatandaşları Gayrimenkul edinim yolu ile Türk Vatandaşlığına müracaat edemezler.

 1. Türkiye’de birbirinden farklı sosyo-ekonomik, kültürel, coğrafi ve iklimsel koşullar mevcuttur. Bu nedenle bölge ve yer seçimi önemlidir.
 2. Satın almak isteyeceğiniz gayrimenkul istek ve beklentilerinizi karşılayacak şekilde olmalıdır.
 3. Size sunulan alternatifleri gayrimenkulü satın almadan önce yerinde görerek değerlendirmelisiniz.
 4. Tüm işlemlerin yasal çerçevede şeffaf, güvenilir ve objektif olarak yapılması için sektör profesyonelleri ile çalışmalısınız.

Türk vatandaşlığı başvurusu sürecinde istenilen belgeler aşağıda sunulmuştur. Bu belgeler Türkçe’ye çevrilmeli ve noter tasdikli olmalıdır.

 1. Pasaport fotokopisi
 2. Vatandaşlık durumunu gösteren vatandaşlık kaydı
 3. Doğum belgesi
 4. Evlilik sözleşmesi (evli ise)
 5. Yeni biyometrik fotoğraflar (her kişi için 6)
 6. Sağlık sigortası
 7. Para transferi banka makbuzları
 8. Vergi numarası
 9. Tapu
 10. Her gayrimenkul için değerlendirme raporu
 11. Türk vatandaşlığı konusunda uzman avukatımıza vekaletname.

Türk vatandaşlığı başvurusu sürecinde istenilen belgeler aşağıda sunulmuştur. Bu belgeler Türkçe’ye çevrilmeli ve noter tasdikli olmalıdır.

 1. Yabancı uyruklu gerçek kişilere en az 250.000 ABD doları ve üzeri değerde gayrimenkul satın almaları ve 3 yıl satmamaları koşuluyla Türk vatandaşlığı kazanma hakkı verilmektedir.
 2. Vatandaşlık hakkından yararlanmak için satın almayı planladığınız gayrimenkulün hukuki, fiziki ve mali durumu, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yetkili kılınmış yasal bir gayrimenkul değerleme uzmanı aracılığıyla uluslararası değerleme standartları çerçevesinde hazırlanmış bir Değerleme Raporu ile güvence altına alınmalıdır.
 3. Satın alma sürecinde gayrimenkulün bu amaçla satın alındığı ve formda beyanların yapıldığı kısımda gayrimenkulün üç yıl boyunca satılmayacağı beyan edilmelidir.
 4. Bu süreçte bir kişiye ait Türkiye’deki mülklerin toplam değeri hesaplanır.
 5. Vergi, değerleme raporunda belirtilen mülk değerine göre tahsil edilir.
 6. Üç yıllık sürenin sona ermesinden sonra gayrimenkulün satılması yasağı, Türk vatandaşlığına sahip olan kişinin kaydını doğruladıktan sonra, mal sahibi tarafından sunulan bir başvuru ile kaldırılacaktır.
 7. Üç yıl içinde, Türk vatandaşlığı sahibi, yukarıda belirtilen mülklere el konulması veya buna karşı yasal önlemler alınması ve diğer ilgili ihtiyati tedbirler alınması durumunda Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne bildirmekle yükümlüdür.
 8. Türk vatandaşlığı başvurusu ile birlikte sunulması gereken gayrimenkul Değerlendirme Raporu aynı yıl ve en fazla üç ay içinde düzenlenmelidir, aksi takdirde Maliye Bakanlığı, Türk vatandaşlığı kazanmanın gelen veya eksik başvurularına yeni değerleme oranları uygulama hakkına sahiptir.

Hakkımızda

TR Invest, Cengiz Gökay Gayrimenkul İnşaat Enerji Tarım Hayvancılık Petrol Danışmanlık San. ve Tic. A.Ş. ile Yapı Vizyon İnşaat Gayrimenkul Otomotiv ve Hayvancılık A.Ş.’nin ortak çatı altında birleşimi ile kurulmuştur. Bu iki firma 40’a yakın projeyi geçmişte bitirmiştir.

İletişim

Copyright © 2021 TRINVEST, TURKEY. All Rights Reserved. | Web design by Albatros Medya

Sizi Arayalım